Ponowne łączenie kropek – reinterpretacja relacji między przemysłem a lekarzem AD 4

Ale brak równowagi widoczności pomaga wyjaśnić, dlaczego nasza awersja do pewnych zachowań w branży głęboko wpływa na nasze ogólne wrażenia z branży. Kwestionowanie wrażeń afektywnych
Ponieważ praca psychologa społecznego Roberta Zajonca pomogła ustalić, uczucie poprzedza poznanie, a nie odwrotnie. Nawet gdy myślimy, że myślimy, prawie nic, co postrzegamy, jest emocjonalnie neutralne. Nie widzimy tylko domu – pisał Zajonc. Widzimy przystojny dom , brzydki dom lub pretensjonalny dom . 11
Myślę, że wiedza Zajonca oferuje ramy, które ukierunkowują naszą naukę z opowieści o konfliktach interesów i przykładach oszustw w branży. Na jednym poziomie każdy skandal oferuje lekcje poznawcze , które często nie mają nic wspólnego z konfliktami. Przykład Vioxx wyjaśnił potrzebę lepszego systemu nadzoru po wprowadzeniu na rynek, szczególnie w przypadku leków o typowym ryzyku, takich jak choroba układu krążenia.
Ale trwały wpływ tych opowieści może być bardziej emocjonalny niż poznawczy. Nikt nie martwi się o interakcje przemysłu z lekarzami: martwimy się, że skorumpowany przemysł wchodzi w interakcje z zdeprawowanymi lekarzami . A jak przekonywał Zajonc, nasza wiara w wrażenia afektywne przebija wszelkie dowody kwestionujące je. Czy możemy, w miarę jak zarządzamy interakcjami branżowymi w przód, lepiej oddzielić nauki kognitywne od emocjonalnych?
Dla Jamesa Wilsona, badacza terapii genowej, rozróżnienie jest w pewnym sensie nieistotne. W 2009 roku, po okresie ograniczonego zaangażowania w badania nad ludźmi, Wilson opublikował esej zatytułowany Lekcje wyuczone . Wilson, który początkowo zaprzeczył wpływowi konfliktów finansowych w sprawie Gelsinger, teraz żałuje tego stanowiska: faktyczne szczegóły jego związek z firmą terapii genowej, jak teraz rozumie, ma znaczenie mniej niż publiczne postrzeganie. W takich sytuacjach, jak twierdzi, percepcja może szybko stać się rzeczywistością. Wilson zachęca młodych badaczy do unikania sytuacji, w których zbiegają się trzy czynniki: zły wynik, podejrzenie błędu i pojawienie się konfliktu finansowego. Jeśli takie rzeczy się zdarzają, a to podnosi się na uwagę prasy, powiedział mi, kropki będą połączone. Bez względu na to, co zrobisz, błędy będą postrzegane jako celowe.
Wilson wierzy i zgadzam się, że naukowcy, którzy opracowują nowe metody leczenia, nie powinni być tymi, którzy testują je u ludzi. Konflikty finansowe na bok, pragnienie leczenia, by odnieść sukces, jak wyraził Wilson, może osądzać osąd. Co więcej, skoro pomysłowość niezbędna do opracowania nowatorskiego leczenia różni się od umiejętności potrzebnych do prowadzenia badań klinicznych, rozdzielenie ról nie powinno stanowić zagrożenia dla innowacji.
Czy jednak odkładając się na prymat wyglądu ponad rzeczywistość, czy zamykamy się w brzydkim domu rozumienia świata? Nasze odczucia dotyczące chciwości i korupcji napędzają nasze interpretacje interakcji lekarz-przemysł, powstałe opowieści nasilają nasze wrażenia związane z wszechobecnością tego zła, a kiedy pojawia się kolejny zły wynik, szybciej winimy finansowe motywy. Wraz ze wzrostem luki między dowodami a wrażeniami, rozsądne podejścia do zarządzania konfliktami finansowymi są przyćmione przez okrzyki korupcji, nawet jeśli nie istnieją.
Co staramy się osiągnąć w zarządzaniu konfliktami i czy nam się to udaje?
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Komentarz edytora: Ten artykuł jest częścią w trzyczęściowej serii. W przyszłym tygodniu: Zrozumienie stronniczości – argumenty za starannością .
Author Affiliations
Dr Rosenbaum jest krajowym korespondentem czasopisma.

Materiał uzupełniający
Referencje (11)
1. Abramson JD, Redberg RF. Nie podawaj więcej statyn pacjentom. New York Times. 13 listopada 2013 r. (Http://www.nytimes.com/2013/11/14/opinion/dont-give-more-patients-statins.html).

2. Abramson JD, Rosenberg HG, Jewell N, Wright JM. Czy osoby o niskim ryzyku chorób sercowo-naczyniowych powinny przyjmować statyny? BMJ 2013; 347: f6123-f6123 [Erratum, BMJ 2014; 348: g3329.]
Crossref Web of Science Medline
3. Stone NJ, Robinson JG, Lichtenstein AH, i in. Wskazówki ACC / AHA z 2013 r. Dotyczące leczenia cholesterolu we krwi w celu zmniejszenia miażdżycowego ryzyka sercowo-naczyniowego u dorosłych: raport zespołu zadaniowego American College of Cardiology / American Heart Association na temat wytycznych postępowania. Circulation 2014; 129: Suppl 2: S1-S45
Crossref Web of Science Medline
4
[podobne: Lekarze Warszawa, leczenie łysienia, stomatologia implanty ]
[przypisy: węzeł virchowa, szpital jelenia góra rejestracja, poyerbani allegro ]